Hudobné vydavateľstvo OPUS otvára v roku 1986 nový areál
Československé hudobné vydavateľstvo OPUS n.p. má od 3.novembra 1986 k dispozícii nový prevádzkovo-výrobný areál. Na Mlynských Nivách v Bratislave bude najmodernejšia technológia na nahrávanie platní a magnetofónových pások.
Na oficiálnom otvorení areálu sa zúčastnili predstavitelia kultúrneho a spoločenského života. Areál symbolickým prestrihnutím pásky slávnostne odovzdali do užívania za prítomnosti vtedajšieho ministra kultúry Slovenskej socialistickej republiky Miroslava Válka.
„K najdokonalejším zariadeniam svojho druhu na svete svojím vnútorným technickým vybavením patrí nahrávacie štúdio v novom výrobno-prevádzkovom areáli Čs. hudobného vydavateľstva OPUS v Bratislave,“ píše sa v správe z archívu TASR. Veľkoryso je koncipovaný aj objekt pre skladovanie gramofónových platní
Srdce budovy tvorí nahrávacie štúdio, ktoré sa skladá z dvoch samostatných štúdiových komplexov. Predovšetkým tieto priestory zaujímali hostí slávnostného otvorenia nového areálu. Prácu s novými mixážnymi pultmi a ďalšou nahrávacou technikou predviedli hosťom odborní pracovníci a majstri zvuku.
Vydavateľstvo OPUS vzniklo začiatkom 70.rokov minulého storočia odčlenením od československého vydavateľstva Supraphon. Vybudovaním komplexu v Bratislave v roku 1986 získalo najmodernejšie štúdiá svojho druhu.
Vytvorili sa tak veľmi dobré podmienky na nahrávanie a výrobu nosičov populárnej hudby. Okrem slovenských a českých interpretov tu nahrávali svoju tvorbu aj speváci a hudobné telesá z krajín socialistického bloku, ale i ostatných štátov Európy.
Po nežnej revolúcii bolo hudobné vydavateľstvo sprivatizované a sídlo OPUSu v Bratislave zaniklo. V súčasnosti na Mlynských Nivách skoro nič nepripomína, že by tu kedysi bol areál s moderným nahrávacím vybavením hudobného vydavateľstva.