Rok 1970: Vysiela druhý televízny program Bratislava
Pri príležitosti oslobodenia Československa Sovietskou armádou, začala Československá televízia v Bratislave v nedeľu 10. mája 1970 vysielať na 2. televíznom programe. Počet koncesionárov vzrástol z pôvodných 794 na 720 tisíc.
Televízne centrum bolo po technickej a stavebnej stránke pripravené vysielať nielen druhý, ale aj farebný program. Pravidelné farebné vysielanie sa začalo až o tri roky neskôr – 9. mája 1973 (prvé vysielanie vo farbe sa uskutočnilo vo februári 1970).
S prípravou pre druhý televízny kanál sa začalo ešte v roku 1967. Ako sa uvádza v agentúrnej správe „pre uskutočnenie tohto zámeru položili vo štvrtok 12. októbra základný kameň novej televíznej veže v Bratislave na Kamzíku.“ Išlo o prestížnu záležitosť, a tak sa na slávnosti zúčastnili popredné kádre KSČ: člen predsedníctva ÚV KSČ, predseda Slovenskej národnej rady Michal Chudík, tajomník ÚV KSS Vasil Biľak, povereník SNR pre kultúru a informácie Štefan Brenčič, riaditeľ Ústrednej správy spojov ing. Miloslav Laipert a ďalší predstavitelia verejného a kultúrneho života.
Na príjem druhého televízneho programu bolo nutné namontovať do televíznych prijímačov aj ďalšie prídavné technické zariadenia. S ich výrobou začal v roku 1970 národný podnik Tesla Orava vo svojej najmladšej výrobni v Trstenej. Výrobné haly získali za necelý mesiac úpravou priestorov bývalej trepárne ľanu. Pre druhý TV program vyrobili na začiatok viac ako 200 tisíc UHF dielov, ktoré umožnili po montáži do televízorov príjem druhého televízneho programu a 160 tisíc UHF konvertorov, ktoré umožnili sledovať druhý televízny program na prijímačoch staršieho typu.